Мицотакис: Грција сака силно портфолио во Европската Комисија

Секако би сакал портфолио што ќе го истакне од една страна напредокот што Грција го постигна на економско ниво, но исто така и стратешката позиција на Грција во југоисточниот дел на Европа и НАТО, рече грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во

Ја згрози јавноста и предизвика гадење! Кога нејзината пријателка се породила и го зела млекото и го…

Нурија Бланко, шпанска инфлуенсерка, предизвика бура на интернет откако објави видео на кое го пие мајчиното млеко на својата пријателка. Шпанската инфлуенсерка Нурија Бланко предизвика шок и згрозеност на интернет откако на TikTok

Дали ви отекуваат стапалата од топлината? Веднаш додајте ги овие состојки од кујната во сад со вода…

Отечените нозе се чест летен проблем кој може да биде предизвикан од прегревање, дехидрација и нездрави животни навики. Научете како да ги препознаете причините и брзо да ги ослободите болестите користејќи едноставни состојки од кујната

Роботите доаѓаат следната година! Илон Маск вели дека ќе можат да ги извршуваат задачите во…

Тесла ќе има хуманоидни роботи за внатрешна употреба следната година, рече Илон Маск. Тесла ќе има хуманоидни роботи во „ниско производство“ за внатрешна употреба на компанијата следната година, изјави извршниот директор Илон Маск.

Еден хормон е клучен! Еве како можете да добиете витка линија со газирана вода

Истражувачите во Јапонија открија дека од 250 мл газирана вода се ослободуваат 900 мл воздух, што создава чувство на ситост и ситост во желудникот. Тие го користеле овој ефект за да споредат групи на дебели жени, така што едната група

Откриена е годишната заработка на принцот Вилијам по преземањето на новата титула

Принцот Вилијам добил неверојатни 23,6 милиони фунти приход од неговиот имот во Војводството Корнвол во текот на финансиската година 2023-2024 година, јавуваат повеќе британски медиуми. Според извештаите, имотот на Вилијам (42)

Пијте го овој моќен напиток секое утро и ќе имате подобар имунитет! Полн е со витамини и има…

Смути направени од сезонски состојки се секогаш идеален избор кога е во прашање вашето здравје. Ако уживате во утринското  смути , тогаш има нешто што го правите редовно или сакате да ги менувате вкусовите. Во која категорија и да

Бали Бег не личи на себе! Жените лудуваа по овој актер, а денес сите се прашуваат што му се случило

Бурак Оживит со години е тип број еден, па не е ни чудо што многу припаднички на понежниот пол тивко воздивнуваа по овој убавец. Сепак, неговите најнови фотографии покажуваат дека тој премногу се „опуштил“ и качил некој килограм вишок.

Овој знак ќе го има најсреќниот август досега! Ќе се тркалаат во пари, а во љубовта ќе доживеат…

Во август хороскопот особено ќе ги израдува Лавовите, од кои повеќето родендени слават во овој летен месец. Астролозите истакнуваат дека за припадниците на овој знак следниот месец ќе биде златно време и период на просперитет и општ

Клучни реченици кои жените ги кажуваат кога изневеруваат! Добро запомнете ги и ќе дознаете дека е…

Можеби статистиката ќе ве изненади, но жените се тие кои повеќе изневеруваат. Не се само мажите, жените имаат и некои „странични акции“. Можеби статистиката ќе ве изненади, но жените се тие кои повеќе изневеруваат. Во секој случај,