Вие имате прво да ја знаете вистината

ЗНАЕВ ДЕКА ТАА КОБНА НОЌ ТОЈ “ЗЕМАШЕ НЕШТО” Потресната исповед на пријателот на Метеј…

Пријателот на Метеј си ја отвори душата. Матеј беше прекрасно момче, но знаеше одвреме-навреме да земе нешто. Знаев дека тој зеде нешто и таа кобна ноќ, бидејќи така рекоа момците кои беа со него, но не сакав тоа да го објавам. Да се

“НЕ ВИ СЕ ДОПАЃА МОЈОТ НАЧИН НА ГОВОР” Еди Рама “брише патос” со Бугарите и…

И еден ден по самитот на ЕУ во Брисел, албанскиот премиер Еди Рама не престанува да ја обвинува Бугарија, која ги кочи пристапните преговори меѓу Албанија и Македонија за влез во ЕУ. Рама овој пат на својот твитер профил саркастично се

Застрашувачка закана на руски политичар: Ако дојде до нова светска војна, прво ќе пукаме во овој…

Пратеникот во руската Дума предупреди дека британската престолнина ќе биде првата цел на бомбардерите, доколку избие нова светска војна. Андреј Гурулев изјави дека конфликтот во Украина може да се претвори во глобална војна по одлуката

ПСИХОЛОШКА АНАЛИЗА НА ВЛАДИМИР ПУТИН: Од КГБ му остана вкочанета рака, нетрпелив е, често користел…

Дали врз основа на невербалната комуникација може да се заклучи кој ги диктира правилата на играта во руско-украинскиот конфликт, кој се наоѓа во подредена позиција, но и на кои лидери говорот на телото им е најголем непријател? Ова е

Снимки на ужасот – Руски воен авион се урна при полетување: Загинаа четворица членови на…

Новинската агенција Интерфакс го цитираше руското Министерство за одбрана, кое соопшти дека моторот на авионот откажал за време на пробен лет. Воено транспортниот авион "Иљушин Ил-76" се урна и се запали за време на слетувањето во

Оштетен е патничкиот авионот кој летал од Загреб за Сараево, во него било пукано од огнено оружје!?

Авионот на „Кроација ерлајнс“ кој синоќа од Загреб слета на пистата на меѓународниот аеродром во Сараево има штета за која се претпоставува дека е предизвикана од огнено оружје, пишува Klix.ba. Пилотот кој управувал со авионот по

Кирил Петков по падот на владата: За се се виновни мафијата, руското влијание и една ќелава глава…

Откако бугарскиот парламент и изгласа недоверба на владата на оваа земја, премиерот во заминување Кирил Петков и се обрати на јавноста и ја критикуваше и работата на опозицијата и делувањето на одредени коалициски партнери. Кога беше

Сензација од Шкупи – Менаџерите го гледале чудото кое дојде во Скопје за само 2.500 евра, сега…

Српскиот фудбалски агент Матеја Кежман, беше испратен како менаџер од поранешниот клуб Фенербахче, да го набљудува напаѓачот на македонскиот клуб Шкупи, Сандеј Адетунџи. 24-годишниот Нигериец е апсолутна сензација од македонската елита,

Нова драма во Софија- Сега ГЕРБ и Бојко Борисов поднесоа предлог за зелено светло за Македонија:…

ГЕРБ-СДСМ ќе предложи предлог-одлука за одобрување на преговарачката рамка со Македонија, што ќе биде гаранција дека Бугарија нема да го пропушти овој историски момент и дека бугарските национални интереси ќе бидат заштитени. Ова го

Последни вести од Софија – Еве што сега ќе следува по паѓањето на кабинетот на Петков:…

Падна Владата на Кирил Петков откако на гласањето за недоверба што го побара ГЕРБ-СДС 123 пратеници во бугарското Собрание гласаа за паѓање на владата. Според процедурата предвидена во бугарскиот Устав, доколку гласањето недоверба