Вие имате прво да ја знаете вистината

Интересен пренос во живо на британски таблоид: Дали мандатот на премиерката Лиз Трас може да ја…

Британскиот таблоид „Дејли стар“ објави пренос во живо кој предизвика големо внимание кај корисниците на социјалните мрежи. Таблоидот организираше интересна трка меѓу премиерката Лиз Трас (Трус) и зелената салата, прашувајќи ги

Бајден: Сведочењето и видеото од нападот на Капитол се поразителни

Американскиот претседател Џо Бајден рече дека сведочењето и видеото од сослушувањето на комисијата на 6 јануари, на кое се прикажани конгресните лидери во тензичните телефонски разговори со претставници на Пентагон и Белата куќа за време

Ќе ве изненади – Колку пати жените размислуваат за секс во текот на денот?

Мажите генерално не се срамат да признаат дека сексот често им е на ум. Сепак, жените се двоумат да признаат дека размислуваат за него. Една нова студија покажа дека жените размислуваат за секс многу почесто отколку што велат, поточно,

Почна Конгресот на Комунистичката партија на Кина, Си Џинпинг очекува трет мандат, воведниот говор…

Во Пекинг започна 20-от Конгрес на владејачката Комунистичка партија на Кина, а се очекува по трет пат кинескиот претседател Си Џинпинг да биде избран на функцијата генерален секретар на партијата со петгодишен мандат, кој само Мао Цетунг

Уапсен осомничен за серија сериски убиства: Беше “во лов” по нова жртва кога го фатија!?

Властите во Калифорнија уапсија маж осомничен за серија сериски убиства во кои животот го загубија шест лица. Осомничениот Весли Браунли (43) бил следен од полициска екипа, која околу 2 часот по полноќ заклучила дека е „во лов“ и

Пикси уживаше во торинското дерби со сопругата, се дружеше и со легендата на Јувентус (фото)

Селекторот на српската фудбалска репрезентација Драган Стојковиќ Пикси будно ги следи натпреварите на фудбалерите на европската сцена, а викендов реши да биде во Италија на дербито меѓу Торино и Јувентус. Пикси беше снимен на трибините

Морничави детали од убиството на девојка во Париз кои ги пронашле во куфер: И (о)ставиле печат со…

Откако во саботата во Париз во куфер беше пронајдено тело на 12-годишно девојче, полицијата откри дека на нејзиното тело необјасниво се наоѓаат броевите 1 и 0. Полицијата навела дека бројките не биле напишани или врежани на кожата, туку

Златан Ибрахимовиќ во друштво на една од најубавите жени на светот (фото)

Тој неодамна на својот Инстаграм профил објави фотографија со една од најпознатите манекенки и топ модели во светот, Наоми Кембел. Златан позираше заедно со Наоми, а нивната фотографија предизвика многу коментари и комплименти за нивниот

Кејт Мидлтон секој ден јаде ист појадок, откри од што се состои

Кејт Мидлтон секој ден јаде ист појадок, кој се состои од комбинација на прилично здрави состојки. Британските медиуми пренесуваат дека принцезата од Велс секој ден појадува ист, а експертите тврдат дека јаде разновидна исхрана, која и

ТАМУ КАДЕ ГАЃААТ БОМБАРДЕРИТЕ, ЗЕМЈАТА НЕ РАЃА 10 ГОДИНИ! Москва најавува дека ќе оди до крај:…

Професорот д-р Божидар Форца и Владан Глишиќ истакнаа дека не му се гледа крај на конфликтот на територијата на Украина и дека доколку тоа не се случи наскоро, постои опасност конфликтот да се одолговлекува во следните педесет години.