Вие имате прво да ја знаете вистината

“СИТЕ СЕ МРТВИ ВО КУЌАТА”, ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА КАЈ МАЛИ ЗВОРНИК: Кумата затекна…

Во семејството Аметовиќ утрово се случи голема трагедија кога 9-годишно момче се задуши од агрегат, додека татко му и сестра му се во тешка состојба. Момче (9) во саботата наутро починало во селото Радаљ кај Мали Зворник, додека

Смени во Кремљ – Кој е новиот човек од доверба на Путин, го нарекуваат “Касапот од…

Генерал-полковник Михаил Мизинцев се смета за одговорен за тешките напади врз јужниот украински град Мариупол, кој беше окупиран од Русија на крајот на мај. Рускиот заменик министер за одбрана Дмитриј Булгаков е сменет од функцијата и

ВИДЕО: РОНАЛДО ГО ИЗВЛЕЧЕ ПОДЕБЕЛИОТ КРАЈ! ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДАШЕ ЛИЦЕТО НА СЛАВНИОТ ПОРТУГАЛЕЦ

Кристијано извесно време остана да лежи на тревата и веднаш интервенирала медицинската служба. Кристијано Роналдо оваа сезона на клупата на Манчестер Јунајтед е почесто отколку во стартните 11, па претстојните натпревари во групата 2 од

Што се крие зад успешната контраофанзива на Украинците? Се започна со тајни разговори, а потоа…

Според високи американски извори, стратегијата зад брзите воени придобивки на Украина во последните денови почнала да се оформува пред неколку месеци за време на серијата интензивни разговори меѓу украинските и американските претставници

Разочаран во татковината – Рускиот нобеловец: Украина никогаш нема да и прости на Русија,…

Украина никогаш нема да и прости на Русија за нејзината агресија, која го врати развојот на Русија половина век назад во советско време пред Михаил Горбачов, изјави новинарот и добитник на Нобеловата награда за мир Дмитри Муратов.

Северина и Карлеуша во иста комбинација од 1.200 евра: Јелена дополнително ги скрати жешките…

Северина пред две недели на концерт во Пореч се појави во необичен тексас костум, кој е проѕирен по должината на нозете и на стомакот. Северина доби бројни комплименти за својот изглед и многумина се согласија дека овој костум и изгледа

Кадиров контра Путин – Чеченскиот лидер збесна поради размената: “Не е во ред. Нашите…

И затоа не е изненадувачки што борците кои го ослободија Мариупол и сега се на чело донесоа заклучок - не земајте ги нацистите во затвор. Патем, оние нацисти кои ја навредуваа честа на чеченскиот народ во заробеништво беа целосно одговорни

“ВОЈНАТА ЌЕ ПРОДОЛЖИ СЛЕДНАТА ГОДИНА”! Виктор Орбан испрати мрачна порака, па откри што…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан зборуваше и ја коментираше актуелната ситуација во врска со војната во Украина. На собирот на партијата што ја предводи, Виктор Орбан одржа говор во кој зборуваше за жешки теми кои го засегаат целиот

Нелегални референдуми во режија на Путин: Војниците одат од врата до врата притискајќи ги гласачите…

Руските полномошници во окупираните украински територии тропаат на вратите на жителите и ги притискаат да гласаат за формален придружување кон Русија, изјави во петокот украинскиот функционер Серхи Хајдаи. Областите окупирани од Русија

Сол на раната на Путин – Зеленски конечно ги објави бројките: Русите изгубија пет пати повеќе…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека руската армија загубила пет пати повеќе војници отколку вооружените сили на Украина. Тој ги објави и дневните жртви на украинската армија, кои, како што рече, не се целосно точни.