Овие два хороскопски знаци постојано размислуваат на ,,жешки акции”: Во кревет се како жив оган и горат од страст! (фото)

0

Некои хороскопски знаци не можат да се воздржат кога се во прашање сексуалните игри и возбудувања. Имено, низ главата постојано им се вртат разни сексуални фантазии.

ШКОРПИЈА

Не е изненадување што овој многу страствен знак е на врвот на листата кога станува збор за секс – фантазии. Иако се познати по тоа што се недоверливи и сомнителни, штом Шкорпиите ќе ве проверат и ќе ве оценат дека сте лојални и доверливи, тие со задоволство ќе ја ослободат својата дива страна.

Страста на Шкорпијата дефинитивно ќе се погрижи вашиот љубовен живот никогаш да не биде досаден. Со постојаните ,,валкани идеи”, очекувајте да ви испраќаат секси пораки во текот на денот, да бидат во тек со најновите секс играчки на пазарот и да бидат крајно експериментални со секс позите.

ОВЕН

Тие се многу енергични и прилично смели, затоа подгответе се за спонтаност кога сте со Овен. Тие се познати и по својата духовитост и ќе ве почестат со жешки изненадувања во најнеочекуваните и несоодветнитњ моменти. А ако некогаш сте помислиле дека некои од нивните валкани „шеги“ се малку преконкретни, веројатно сте во право.

За разлика од Шкорпијата, која претпочита емоционална приврзаност кога станува збор за нивните сексуални партнери, Овните се жестоко независни и со задоволство водат список на доверливи пријатели со кои имаат приоритет или би поминале една ноќ без романтична врска, пишува Purewow.