Вие имате прво да ја знаете вистината

Русија привремено ги запира испораките гас за ЕУ преку „Северен тeк“

Руски „Газпром“ ги прекинува испораките гас за Европската унија преку „Северен тек“, пренесуваат агенциите повикувајќи се на извори од компанијата. Рускиот енергетски гигант „Газпром“ денеска соопшти дека транзитот на природен гас во

Вацке демантира трансфер на Роналдо во Дортмунд

Извршниот директор на Борусија, Ханс-Јоахим Вацке, демантираше денеска дека бундеслигашот од Дортмунд е заинтересиран за фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, пренесува Скај спорт. Реакцијата на Вацке уследи откако

Истрага во Велика Британија, дали зголемената смртност е поради локдаунот или последица на…

Британските власти побараа да се спроведе истрага за причините за зголемениот број смртни случаи во земјата, стравувајќи дека повеќе луѓе умираат како последица од заклучувањето отколку од самата инфекција со коронавирусот.

Николовски-Шинко: Унапредување на соработката преку реализација на проекти од Акцискиот план

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, кој претстојува во посета на Словенија, оствари средба со словенечката министерка за земјоделство шумарство и храна Ирена Шинко со која разговарал за

Американската амбасадорка Брнз и градоначалникот Ганиу го промовираа плоштадот „Вудро Вилсон“ во…

Како резултат на збратимувањето со градот Стаунтон во американската држава Вирџинија, денеска во Општина Чаир беше промовиран плоштадот што го носи името на 28-от американски претседател Вудро Вилсон. Од општината соопштија дека

Го замолила синот да ја слика, но да не и се гледа стомакот: Фотографијата стана хит (фото)

Повеќето луѓе сакаат да се фотографираат на одмор. Тие се чувари на спомените и сеќавањата на убавите моменти кои ги поминавме „на работ на синото море“, опуштено, далеку од секојдневните обврски. Марта од Србија, која летните

4 ВИДОВИ МЕСА СЕ НАЈЛОШИ ЗА ПРИТИСОКOT – СКОКА ДО НЕБО! Нутриционистите предупредија за…

Промените на крвниот притисок во текот на денот се сосема нормални, се додека вредностите надвор од референцата не останат толку долго време. Ако имаме висок крвен притисок во поголемиот дел од денот, тоа може да го

ПОРАНЕШНАТА ГОЛЕМА ЅВЕЗДА НА ЧЕЛЗИ И АРСЕНАЛ ЕКСПРЕСНО ГО НАПУШТИ КЛУБОТ И СВОЈАТА ТАТКОВИНА ПОРАДИ…

Бразилскиот Коринтијанс го загуби својот најдобар играч Вилијан , кој побегна од клубот поради смртни закани што ги доби од навивачите. Фламенго го исфрли Коринтијанс од Копа Либертадорес , а навивачите не сакаа да испаднат од нивниот

Дали го чувате мобилниот до креветот додека спиете? Еве зошто не треба да го правите…

Каде го ставате мобилниот телефон кога одите на спиење? Можеме да претпоставиме дека повеќето од нив го чуваат до себе на масичката покрај креветот. На крајот на краиштата, тоа е последното нешто што го гледаме пред спиење и првото нешто

Нов шок за навивачите на Каталонскиот клуб: БАРСЕЛОНА НА ДВАЈЦА ИГРАЧИ ИМ ДОЛЖИ 102 МИЛИОНИ ЕВРА…

Навивачите на Барселона речиси секој ден добиваат шок. И така е речиси две години, бидејќи долгот на Барселона, кој изнесува околу 1,3 милијарди евра, протече во јавноста и воопшто не се намалува. Претседателот Лапорта летово продаде еден