Битиќи сигурен: Уставот ќе се менува, во Собранието има мажи и жени кои ќе сочинуваат мнозинство од 2/3

Вицепремиерот за економски прашања и потпретседател на СДСМ, Фатмир Битиќи денеска во емисијата „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека ќе има измени во Уставот.

Според него, во Собранието има мажи и жени кои ќе сочинуваат мнозинство од 2/3.

„Уставот ќе се смени. Пред или после избори“, вели Битиќи.