ВИДЕО | Ќерката на Ким Кардашијан јаде кромид како јаболко, а нејзината реакција е апсолутен хит на Интернет: Обожавателите воодушевени, а мајката ‘плака’ !?

Видео од Ким Кардашијан и нејзината најстара ќерка Норт Вест стана вирално на социјалните мрежи. Наследничката на позната старлета ја шокираше мајка си кога застана пред неа и почна да јаде цел неизлупен кромид, како јаболко.

Ким Кардашијан е мајка на четири деца, а во ријалити-шоуто „Keeping up with the Kardashians“ зборуваше за тешкотиите со кои се соочува како самохрана мајка, по разводот од нејзиниот сопруг Канје Вест. Таа потоа се осврна на главоболките кои и ги задава Норт Вест, пишува Daily Mail.

северозапад
Ким Кардашијан и Норт Вест

Норт е навистина посебна, паметна и креативна, но изгледа дека е навистина глупава како личност“, изјавила Ким Кардашијан.

Во шоуто, Норт Вест се гледа како зема нешто од кујната, а продуцентот ја прашува дали нејзината мајка може да готви.

По ѓаволите не!“, вели Норт Вест.

Подоцна Ким Кардашијан признава дека разговорот со нејзината сестра Кортни ја охрабрил да прави мали нешта со своите деца, како да готви заедно.

Норт сака да готви“, вели Ким Кардашијан.

Правам кифлички од краставици“, вели Норт Вест и додава дека краставица може да исече и со левата и со десната рака.

Во тој момент ѝ приоѓа Ким Кардашијан и и вели:

О, леле! Треба да се јавиш на тетка ти Кендал“, вели Ким Кардашијан, алудирајќи на нејзиниот вирален обид да исецка краставица, што ги запали социјалните мрежи.

Како и секоја мајка, Ким Кардашијан успева да учи од своите деца, а откри како Норт Вест ја научила да биде трпелива во животот.

На видеото потоа се гледа како Норт Вест зема цел кромид и почнува да го јаде, како да јаде јаболко, што многу ја изнервира Ким Кардашијан, а тој момент можете да го погледнете ОВДЕ.

Ќе јадеш ли кромид како јаболко ? Луѓе, таа навистина го прави тоа. Јаде зеленчук како јаболка“, рекла Ким Кардашијан со неверување и потоа почнала да ја бакнува ќерка си, но и порачала: „О, Боже, ќе плачам од твојот здив и мирисот на кромидот“.