Девојка (31) го убила своето момче (32) затоа што малку заработувал: Се скарале, па Анастасија го избодела

Девојка (31) е уапсена во Тула поради сомнение дека го убила своето момче по расправија за пари.

Русокосата, позната само како Анастасија во руските медиуми, го нападнала своето момче (32) од Белорусија, наводно затоа што малку заработувал.

Нејзиното момче работел како градежен работник на различни проекти, а наводно често се расправал со неа за финансии.

Кобната вечер Анастасија и тој се скарале, по што таа грабнала нож и го прободела.

Мажот од повредите починал пред да пристигне брзата помош, а девојката е уапсена и е во притвор.