Експерт за секс тврди: Ова се осум знаци дека сте добри во кревет!

0

Ако се најдете во горенаведените описи, тоа би можело да значи дека го имате она што е потребно за да обезбедите врвно задоволство во спалната соба.

Дали некогаш сте се запрашале какви сте навистина во сексот? Можеби сте убедени дека правите сè совршено и дека секој допир што го правите е безбеден начин за кулминација, но и покрај таквиот сопствен впечаток, можно е вашата сакана да не се согласува со ова. За среќа, постојат знаци кои ќе откријат дали сте љубовник или љубовник на вашите соништа или пак имате простор за подобрување, пишува Insider . 

Бетани Рикиарди, експерт за секс за TooTimid и Кевин Дарне, основач на LoverAlert911.com, рекоа дека постојат неколку начини да откриете колку точно сте добри во кревет. Следниве се некои знаци кои би можеле да значат дека го имате она што е потребно за да испорачате задоволство во спалната соба.

Вие едноставно сакате секс:  луѓето можеби имаат свои идеи за тоа што е добар секс, но, според Дарне, едноставен показател дека знаете дека сте добри во кревет може да биде фактот колку го сакате сексот. „Секогаш бидете во потрага по нови и различни начини да го „рокнете“ светот на вашиот партнер, како и да го подобрите сопственото искуство“, рече тој. „Ова може да вклучува читање книги, статии од списанија, блогови, гледање видеа или користење играчки. Едноставно кажано, сакате да бидете најдобри и да бидете горди што сте вешти“. Секој што го сака она што го работи често е добар во тоа и, во многу случаи, сексот не се разликува.

Отворени сте и ги менувате работите: Рикиарди рече дека менувањето пози за време на сексот и не прескокнувањето на предиграта исто така може да бидат знаци дека сте добри во кревет. „Многумина би се согласиле дека предиграта е еден од најдобрите делови – и никој не сака да спие со некој кој има рутина“, рече таа.

Самоуверени сте:  Често се вели дека самодовербата ќе ве однесе далеку во животот, а според Рикиарди тоа го вклучува и вашиот сексуален живот. „Да се ​​биде самоуверен може да вклучи оставање светла, да бидеш целосно гол или да носиш нешто супер секси“, рече таа. “Ја преземате контролата над ситуацијата, гласни сте и ентузијасти. Се чувствувате посакувано!” Да се ​​биде самоуверен во спалната соба може уште повеќе да го разбуди партнерот бидејќи знае дека не се плашите да ја покажете својата сексуалност кога сте со него.

Знаете што да направите за да го достигнете својот врв: Дарне рече дека некој кој е добар во кревет не се потпира целосно на партнерот за да го „задоволи“. „Жена која го истражувала сопственото тело и знае како да се доведе до кулминација, може речиси да го води секој маж кој не е „природно инстинктивен“ да и угодува. Сексуално проактивна жена не може едноставно да седи и да дозволи работите да се случат. ” Повеќето луѓе не сакаат премногу пасивен партнер, па затоа е сосема во ред да им помогнете да достигнат кулминација ако знаете што е потребно.

И двајцата сте во тоа:  Инстантното одобрување од страна на вашиот партнер за вашето добро водење љубов е секогаш добар показател дека сте добри во кревет, но Рикиарди рече дека одобрувањето нема секогаш да се дава гласно. “Знаете дека сте добри во кревет кога вашата партнерка ги потпира колковите или се наведнува во вас за време на пенетрацијата. Верувајте ми, тоа значи дека го правите тоа правилно”, рече таа. Ако го доведовте партнерот до точка на оргазам, не ја менувајте позата. Според Рикиарди, ништо не е полошо од тоа да завршиш нешто неверојатно и да почнеш речиси од нула.

Вашата цел е да ве задоволи: Додека целта на многу луѓе за време на сексот е да добијат задоволство, Дарне рече дека некој кој е добар во кревет често е повеќе заинтересиран да ве задоволи. Тие секогаш сакаат да го „надминат“ обидот на нивниот партнер да им угоди. Всушност, добриот љубовник никогаш не е целосно задоволен ако знае дека партнерот не уживал целосно во нивната сесија“. Да се ​​има партнер кој повеќе се грижи за тоа да ви угоди е пресврт за многумина, па замислете какви би можеле да бидат резултатите доколку и двајцата партнери го имаат тој менталитет.

Вие сте внимателни и гласни со вашиот партнер:  Дарне исто така рече дека да се биде внимателен и гласен за време на сексот е уште еден начин да знаете дека го правите тоа правилно. “Секој сака да ги слуша звуците на својот партнер додека доживува задоволство. Добриот љубовник обрнува внимание на она што го предизвикува нивниот партнер да стенка и гледа како нивното тело реагира на работите што ги прави за нив, за нив и со нив.” Тој рече дека добриот љубовник не е „заклучен“ на неколку вообичаени потези што ги користи со секој партнер. 

Тешко е, ако не и невозможно, да те заборавам: „Повеќето од нас во еден или друг момент доживеале да бидат во врска со некој кој беше апсолутно неверојатен во кревет, но мораше да продолжи понатаму поради разни други причини. Меѓутоа, од време на време имаме ретроспективи и сеќавања од искуствата што сме ги имале со нив кога сме сами и големиот љубовник е невозможно да се заборави“, изјави Дарне.