Затворен патниот правец Куманово – граничен премин Табановце поради сообраќајна незгода

0

– Поради сообраќајна незгода, од 21 часот, во прекин е сообраќајот на патниот правец од Куманово, кај бензинската пумпа „Макпетрол“, до граничниот премин Табановце, информираат вечерва од Авто-мото сојузот на Македонија.