Илон Маск создава ривал на Gmail наречен „XMail“?

Илон Маск веќе објави своја верзија на ChatGPT.

Порт сега изгледа дека технолошкиот претприемач ќе го преземе Gmail на Google со создавање сопствена услуга за е-пошта.

Во размената на неговата социјална мрежа Х, Маск откри дека „доаѓа“ производ наречен „XMail“, пишуваат странските медиуми , пренесува Телеграф.

Тој не даде повеќе детали за услугата, па не е јасно кога таа би можела да биде достапна, иако се очекува да биде интегрирана во апликацијата X.

Веста беше откриена кога Нејтан Мекгрејди, инженер во X ја објави пораката: „Кога правиме XMail?

Маск едноставно одговорил со зборовите: „Доаѓа“.

Маск исто така даде ветувања кои не се исполнуваат, па вреди да се чека дали едно ќе стане реалност.