“Има работи од кои моравме да се опоравиме…“ – Анџелина Џоли се откажува од актерството и го напушта “нездравиот“ Холивуд !? 

0

Анџелина Џоли нема многу пријатели, барем таа така кажува, но секогаш може да смета на своите деца. Во новото интервју за The Wall Street Journal, таа откри дека нејзините шест деца: Медокс (22 г.), Пакс (20 г.), Захара (18 г.), Шајло (17 г.) и 15-годишните близнаци Нокс и Вивиен и се најблиските луѓе, додека семејството продолжува да го закрепнува по разводот со актерот со Бред Пит.

Тие ми се најблиски, тие ми се пријатели. Ние сме седум многу различни луѓе, што е нашата сила. Моравме да се излечиме. Има работи од кои моравме да се опоравиме“, рекла Анџелина Џоли

Додека актерката и нејзините деца продолжуваат по трауматичното разделување, Анџелина Џоли, како што открива, исто така се потпира на тесно поврзана група пријатели.

слика
Анџелина Џоли заедно со нејзините деца

Јас навистина немам социјален живот. Сфатив дека повеќето од моите најблиски пријатели се бегалци. Има причина зошто луѓето кои поминале низ тешкотии се многу поискрени и многу поповрзани, а јас сум порелаксиран со нив. Зошто сакам да поминувам време со такви луѓе ? Затоа што се соочиле со толку многу во животот што носи не само сила, туку и хуманост“, истакнала познатата хуманитарка.

Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Бред Пит во 2016 година, набргу откако тој беше обвинет за злоупотреба на ѕвездата и нивните две деца во приватен авион. Како што се сеќава Page Six, 59-годишниот актер наводно бил вербално и физички агресивен поради „замор“. Тој ги негираше наводите, а ФБИ ги истражи тврдењата, по што одлучија да не покренуваат обвиненија. Бред Пит не е јавно фотографиран со деца веќе седум години. Минатиот месец, неговата најстара ќерка Захара навести дека не е во добри односи со ѕвездата со тоа што го нарече „Пит“ а не татко. Синот на Бред Пит, Пакс, како што е веќе сосема јасно, го презира Пит од дното на душата. За Анџелина Џоли ова е нормално. Магазинот вели дека нејзиниот развод го направил речиси невозможно тоа таа да го напушти Лос Анџелес, каде што е родена, израсната и моментално живее, исто како и Бред Пит.

Тоа е дел од она што се случи по мојот развод. Ја изгубив способноста да живеам и да патувам слободно како порано. Ќе се преселам кога ќе можам“, изјавила таа, надевајќи се дека ќе помине повеќе време во нејзиниот дом во Камбоџа.

Пораснав на прилично плитко место. Холивуд не е здраво место“, рекла актерката. 

Како што заклучува Daily Mail од ова интервју, 48-годишната Анџелина Џоли навестила дека сака засекогаш да престане да глуми. Родителите на Анџелина ЏолиЏон Војт и Маршелин Бертранд беа и самите актери. Бидејќи, вели таа, пораснала со Холивуд, никогаш не била импресионирана од тоа.

Никогаш не мислев за тоа како значајно или важно“, изјави таа за WSJ, признавајќи дека да започне одново денес, веројатно нема да го избере актерството за своја професија, поради очекувањето да ги сподели интимните детали од нејзиниот живот кои доаѓаат со тоа што е славна личност.

Кога почнав, не очекував се да биде толку јавно“, објасни Анџелина Џоли.