“КАКОВ ГАФ” Џенифер Лопез се снимаше и потоа филтерот исчезна! Сите го видоа нејзиното вистинско лице (ВИДЕО)

Џенифер Лопез во видео случајно ја покажа вистинската состојба на кожата на лицето откако филтерот исчезна.

Инстаграм профилите на познатите дами се преполни со фотографии на кои изгледаат совршено. Иако се појавуваат во јавноста, многу пејачки и актерки немаат проблем да се покажат во сосема поинакво светло на Инстаграм и да ги шармираат своите следбеници со својата “филтрирана убавина”.

Така е и со популарната Џенифер Лопез. Сите фотографии се пеглаат, вклучувајќи ги и оние без шминка. Излезе дека Џеј Ло во нејзините 60-ти има помалку брчки од жените во дваесеттите , па не е чудно што многу жени имале комплекси за нејзиниот изглед.

Сепак, на профилот на TikTok @needthedeets е објавено видео во кое познатата пејачка и актерка промовира спортски пијалок и како и секогаш изгледа беспрекорно.

Меѓутоа, во еден момент камерата трепка, односно по грешка ја открива вистинската состојба на нејзината кожа. Самата Џеј Ло веднаш ја забележала грешката, па побрзала што побрзо да го врати оригиналниот филтер.

Секако, коментарите на мрежите не изостанаа. “Боже што е гадна”, “Но како скокна кога виде дека филтерот го нема”, “Филтерот откажа во вистинско време”, “Реално, таа сепак изгледа добро за нејзините години”, “Се согласувам, но таа им покажува на луѓето совршена кожа, која е филтрирана за да изгледа помладо, кажува полувистина”, “Сите луѓе имаат текстура на кожа”, “Поентата на овие коментари е дека сите се согласуваме дека изгледа одлично, но сепак избира филтри”, е само дел што може да се прочита.