КАКОВ ЦАР! Новак ја испеа познатата навивачка песна за Марадона и Меси ПРЕД КАМЕРИ

0

Аргентинците после ова уште повеќе ќе го сакаат и почитуваат!

За време на интервју за една аргентинска телевизија, најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ пред камери отпеа позната навивачка песна за Диего Марадона и Лионел Меси.

По освојувањето на 10. јубилејна титула во Мелбурн, Новак ги разуми Аргентинците.

Имено, тој со помош на аргентински новинар на шпански отпеа навивачки хит од Светското првенство во Катар.

Погледнете како тоа изгледаше: