Манекенката која ја критикуваа поради нејзината ДЕБЕЛИНА, шокира со ГОЛ фустан на Оскарите, сите ја нападнаа (ФОТО

0

Манекенката Ешли Греј (35) го привлече вниманието со својата модна комбинација на тепихот во боја на шампањ на 95-тото доделување на Оскарите . Ешли, заедно со актерката Ванеса Хаџинс (34) и јутјуберката Лили Синг (34), ја водеа емисијата „Одбројување до Оскарите“ пред самата награда, каде интервјуираа актери и актерки.

Тој гордо ги покажа своите облини пред театарот Долби во Лос Анџелес во црн фустан дизајниран од модната дизајнерка Алберта Ферети, а не е прв пат плус сајз модел гордо да продефилира во провокативна гардероба.

Ешли Греам, Оскар 2023 година

Фустанот до подот имаше длабоко деколте и бројни „дупки“ со кои Ешли ги истакна своите бујни гради. Долниот дел од фустанот е изработен од проѕирен и мрежест материјал со светкави камења, а го искомбинирала со долга црна наметка.

Косата ја носеше во висока, залижана пунџа направена од бројни плетенки.

Иако многумина беа воодушевени од нејзината модна комбинација, некои сепак го изразија своето незадоволство на социјалните мрежи.

– Облеката на Ешли Греам е премногу. Убава е, но му треба или еден шлиц помалку или без мантија. 

– Модна комбинација за излегување во клуб, а не за Оскари – додаде друг корисник на социјалните мрежи.

– Ужас! – коментираше некој.

Нејзиниот стајлинг не импресионираше ниту еден од коментаторите на Оскар.

Ешли Греам, Оскар 2023 година

– Очите ме болат. Не знам како ја испратија вака на тепих, па претпоставувам дека зад сцената има модникритичари или некој моден експерт кој не смеел да ја остави вака да изгледа пред луѓе – рекол тој, а пренесе до 24сата.ч.

Ешли беше критикувана и дека е премногу гласна, ги прекинува соговорниците, не ги слуша и едноставно не се носи со улогата на водител.

Што мислите, дали претерала со овој фустан?