Нејмар го истепала девојката, Бразилците прецизно пресметале: ‘Погледнете колку пати ја изневерил…’

Бразилските медиуми пишуваат дека врската помеѓу Бруно Бјанкарди и Нејмар е завршена, иако нивната ќерка се роди пред само еден месец.

Според бразилските медиуми, познатиот фудбалер Нејмар и неговата девојка Бруна Бјанкарди повеќе не се заедно, а само еден месец порано се роди нивната ќерка Мави . Имаа подеми и падови во нивната врска, но според бразилскиот весник Correio Brasiliense, тие веќе не се заедно во врска во која Нејмар ја изневерувал својата партнерка 92 пати.

„По 92 предавства, врската помеѓу Нејмар и Бруно Бјанкарди е завршена. Тие двајца подготвуваат официјално соопштение, но одржуваат пријателски односи поради нивната ќерка Мавија“, пишува Correio Braziliense.

Последен пат кога Нејмар ја изневерил својата партнерка, наводно бил тој што ја прелил чашата. Тоа се случило на забава на 28 октомври во неговата вила во Мангаратиба во близина на Рио де Жанеиро.

Нејмар ја изневеруваше Бруна и во јуни годинава, кога јавно и се извини бидејќи веста беше објавена во многу медиуми, а на Инстаграм доби поддршка од својот татко.

„Не очекувајте човек да се промени ако не гледа проблем во тоа што го прави“, напиша Бруна на социјалните мрежи, а многумина тоа го поврзуваат со нејзиното наводно раскинување со фудбалската ѕвезда.

Бјанкарди има 29 години, роден е во Сао Паоло и студирал маркетинг. Се занимавала со манекенство, а потоа станала успешна инфлуенсерка чие богатство се проценува на речиси 2 милиони долари.

Нејмар и Бруна се запознаа во 2020 година и иако брзо почнаа да се забавуваат, тие првично ја задржаа својата врска во тајност. Нејмар, фудбалерот на Ал Хилал, веќе има син со Каролина Дантас , Дави Лука (13).