ОНА ШТО СЕ ОБИДУВАЛ СО УБАВА СРБИНА, УСПЕАЛ СО 25 ГОДИНИ ПОМЛАДА: Му родила деца за да му угоди, а денес се кае

0

Кога Ерос Рамацоти објави дека се разведува по втор пат, многумина се запрашаа што е проблемот овој пат, а неговата поранешна сопруга дури неодамна ја откри причината.

Познатиот Италијанец Ерос Рамацоти отсекогаш бил миленик на жените, па не е чудно што покрај себе секогаш имал одлични убавици. Првата поранешна сопруга  Мишел Хунзикер беше супермодел , а подоцна продолжи да се „ретките“ убавици.

Во еден момент се забавуваше со нашата манекенка и водителка Нина Сеничар , а долго се шушкаше дека ќе ја однесе до олтарот, иако на крајот тоа не се случи.

Поранешниот пар љубоморно ги чуваше за себе сите детали од својата романса, а некои италијански медиуми пишуваа дека нивната врска раскинала затоа што Ерос по секоја цена сакал деца што поскоро, што не било во план на убавата Србинка, со оглед на тоа што таа беше во тој моментален фокус на кариерата.

Она што не успеа да го направи со неа, го постигна само неколку години подоцна со убавата манекенка Марика Пелегринели, со која се ожени во 2014 година. За жал, тие се разведоа по само неколку години, во 2019 година, а таа дури подоцна откри зошто бракот се распадна.Ерос Рамакоти подоцна се ожени со модел.

Како што изјави за „Weekly F“ во 2021 година, знаела дека ќе мора да научи да се бори со притисокот на јавноста и сите погледи вперени во нив кога ќе влезе во врска со еден од најпознатите музичари на денешницата. Ерос Рамакоти се оженил со 25 години помлада жена и инсистирал да имаат деца што е можно поскоро.

Имала само 21 година кога се заљубила во неодолив Италијанец и како што рекла, љубовта и се случила ненадејно. Ерос сакал по секоја цена да имаат деца штом ја започнале врската, а таа го прифатила тоа иако била премлада за да стане мајка, изјавила подоцна.

Така, во 2011 година ја добија ќерката Рафаела Марија, а една година по нивната венчавка синот Габриел Тулио Рамацоти. Марика не била подготвена за тој чекор, ниту за сето она што го носи мајчинството, но и товарот на славата на познат сопруг. 

Секако, таа истакна дека не се кае за одлуката, и дека ги сака своите деца најмногу на светот, но сепак вели дека била премала за такво нешто.