Откако итно беше пренесена во болница, Кортни Кардашијан напиша емотивна објава: “Благодарам на докторите кои го спасија моето бебе…“

0

Ријалити ѕвездата Кортни Кардашијан откри зошто неодамна била итно пренесена во болница на операција. Кортни Кардашијан доцни во бременоста, а го чека четвртото дете, односно првото со сопругот Тревис Баркер, тапанарот на бендот Blink-182.

Во објава на социјалната мрежа Инстаграм таа му се заблагодари на сопругот што од турнејата истрчал директно во болница, како и на нејзината мајка Крис Џенер која беше покрај неа.

Засекогаш ќе им бидам благодарен на моите неверојатни доктори што го спасија животот на нашето бебе. Засекогаш сум му благодарна на мојот сопруг кој побрза од турнејата да биде со мене во болница и потоа да се грижи за мене, тој е мојата карпа. И на мајка ми, ти благодарам што ме држиш за рака низ ова“, напиша во објавата Кортни Кардашијан.

Како некој кој имал три навистина лесни бремености во минатото, не бев подготвен за стравот од итна операција на фетусот. Мислам дека некој кој не поминал низ слична ситуација не може да го разбере тоа чувство на страв. Имам сосема ново разбирање и почит за мајките кои мораа да се борат за своите бебиња додека беа бремени“, додава таа во објавата која предизвика загриженост кај обожавателите и додаде: „Благодарам на Бога. Излегувањето од болница со моето момче здраво и живо беше голем благослов“.

Да потсетиме дека Кортни Кардашијан и Тревис Баркер претходно открија дека чекаат момче. Таа има три деца со поранешниот партнер Скот Дисик, а тој има две деца со поранешната сопруга Шана Моаклер.

Ријалити ѕвездата и музичарот обожаваат да ја покажуваат својата љубов на социјалните мрежи, а тој ја запросил во октомври 2021 година на плажа во Монтесито, Калифорнија. Оттогаш се венчаа три пати – првиот пат во Лас Вегас, потоа граѓанска венчавка во САД и на крајот раскошна венчавка во Портофино, каде блесна во венчаница на Dolce & Gabanna.