Пике ѝ зададе тежок удар на Клара: Ги исполнува сите барање на Шакира

Колумбиската пејачка Шакира неодамна се пресели во луксузна вила во Мајами со синовите Милан и Саша. Сега конечно може да се опушти и да ужива, откако помина речиси една година под будното око на јавноста по разделбата со фудбалерот Жерар Пике.

Двојката се раздели откако фудбалерот ја изневери поп-пејачката со неговата нова партнерка Клара Чиа. По разделбата, Шакира долго време се подготвуваше да оди во Мајами со своите деца.

И конечно дојде тој момент. Шакира детално го уредила својот нов дом пред да се пресели во Америка, а сега е време да се опушти и да ужива во друштвото на своите синови, кое го прави изминативе неколку дена. Сепак, се чини дека нејзиниот мир нема да трае уште многу.

Судејќи по новите информации кои се појавија на површина, изгледа дека нема да имаат многу време за уживање, затоа што Пике наскоро доаѓа да ги посети.

Според договорот, тој има 10 дена секој месец да ги помине со децата. Пике нема да биде придружувана од Клара Чиа. Ова на суд го побара Шакира.

– Се очекува средбата во Мајами да биде тензична – потврдија адвокатите на Пике на новинарите Лаура Фа и Лорена Васкез.