Поранешната љубовница на Бекам повторно на столбот на срамот: Се огласи по новиот скандал 

Откако Бекамови ја спомнаа во својот документарец, јавноста и медиумите повторно кренаа прашина околу неа.

Откако и самите Бекамови го потсетија целиот свет на постоењето на Ребека Лус во новиот документарен филм на Нетфликс, извлекувајќи ја од „натфталин“ по речиси две децении, холандската манекенка, сега инструкторка по јога, беше опсипана со пораки.

Најпрвин „хејтерите“ ја нападнале на интернет со сурови пораки, но потоа други ја контактирале со добри желби, на што Лус одговорила, пишува Дејли Мејл. Сега 46-годишната девојка се прослави во 2004 година откако јавно изјави дека е во романтична врска со поранешната фудбалска ѕвезда Дејвид Бекам. Набрзо станала омразена славна личност и била поканета во сите можни реални шоуа, за по некое време да потоне во анонимност, се преселила во норвешките планини и се омажила за лекар со кој има две деца.

Таа имаше мир до оваа среда, кога Дејвид и Викторија зборуваа за се уште наводната афера во епизода од документарниот филм. Викторија зборуваше за болката што ја претрпела по тврдењата и рече дека тоа е „најтешкиот“ период во нејзиниот живот, а парот исто така тврдеше дека се чувствувале како да се дават.

„Искрено, не знам како поминавме преку тоа. Викторија ми е сè, беше неверојатно тешко да ја видам повредена, но ние сме борци и во тоа време моравме да се бориме еден за друг, моравме да се бориме за нашето семејство. За она што го имавме вредеше да се бориме. Имаше денови кога се будев и размислував: „Како ќе одам на работа? Како ќе стигнам на тоа поле? Како ќе изгледам на сè. е во ред?’ Се чувствував физички лошо секој ден кога ги отворав очите“, изјави Бекам.

Како што се емитуваше епизодата, Ребека се најде на удар на социјалните мрежи, што ги натера нејзините следбеници да и испратат убави зборови.

Едно лице напиша во коментарите на Инстаграм: „Се надевам дека ти оди добро душо, и искрено се надевам дека сите се добри со тебе овие денови.“ Ребека одговорила со едноставно емоџи со срце.

„Изгледаш неверојатно и тажно е што луѓето не можат да продолжат понатаму. Верувам дека имаш добра енергија околу тебе! Животот ти изгледа неверојатно!“ напишал друг, додека трето лице заклучило: „Количината на омраза што ја добива оваа кутра жена е шокантно. Повеќето од нив се мајки, а некои од нив викаат за менталното здравје во биосот. Одењето по друга жена и трол кажува многу повеќе за вас! Каков свет!”

Исто така, Ребека за прв пат по емитувањето на серијата се огласи на својот Инстаграм профил, не размислувајќи да го подгрее стариот скандал. Таа сподели видео како шета низ природа, заедно со кое напиша: „Здравите прошетки во природа се најдобриот лек“.