Прва слика по апсењето: Еве како изгледа сега Урош Пашајлиќ – ТАТКОТО МОНСТРУМ

0

Урош Пашајлиќ (38) денеска е уапсен по четиридневна потрага поради сомнение дека со години ја држел заробена својата осумгодишна ќерка во стан во Мириево.

Девојчето со години не излегувало од станот, туку речиси цело време било во кадата во бањата. Исто така, таа никогаш не отишла на лекар.

Кога во петокот ја пронашле две полицајки кои упаднале во станот, таа била во исклучително лоша здравствена состојба.

Како што објавија локалните медиуми, таткото на монструмот денеска е уапсен во стан во Карабурма, каде се криел.

Ова е негова прва слика по апсењето.

Во рок од 48 часа, осомничениот ќе ја изнесе својата одбрана пред обвинителот, по што ќе бидат преземени сите потребни доказни дејствија за утврдување на сите наведени кривични дела кои му се товарат на осомничениот.

Пашајлиќ се товари за семејно насилство, запуштање и злоупотреба на малолетно лице и за прекршување на семејните обврски.