ПУКАЊЕ ВО УНИВЕРЗИТЕТОТ ВО ЛАС ВЕГАС: Има повеќе жртви (ВИДЕО)

0

Во кампусот на Универзитетот во Невада во Лас Вегас денеска имало пукање, соопшти локалната полиција.

Се наведува дека има повеќе жртви.

Полицијата не соопштува во каква состојба се повредените, но апелира до жителите да го избегнуваат просторот околу кампусот.