СЕКС СКАНДАЛ ГИ ТРЕСЕ ДЕМОКРАТИТЕ – Политичарка од САД во живо пренесувала интимен однос со нејзиниот партнер: Се снимала и барала пари, а еден детал ги зачуди сите

0

Демократската кандидатка за Домот на делегатите на САД од Вирџинија, Сузан Гибсон (40 г.) имала интимна врска со својот сопруг на Интернет и побарала од својата виртуелна публика совети за жешката акција.

Сузан Гибсон е мајка на две мали деца. Таа се кандидира да го претставува округот 57 во Ричмонд. Според архивските снимки видени од The ​​Washington Post, Сузан Гибсон покажала повеќе од тоа што треба на страницата за стриминг за возрасни. 

40-годишната медицинска сестра била домаќин на десетици преноси во живо со нејзиниот сопруг на платформата, кои потоа биле поставени во јавно достапна архива на веб-страницата во септември 2022 година, откако таа ја објави својата кандидатура, пишува nypost.com.

Таа побарала од своите следбеници повеќе пари во замена за одредени постапки во приватни сцени, додавајќи дека собира пари за добра цел. Во други видеа, таа сугерирала дека таа и нејзиниот сопруг „се обиделе да се префрлат“ со различни партнери затоа што е „етички немоногамна“, но дека сопругот не сакал да ја споделува.

Во изјавата, Сузан Гибсон ги нарече јавно објавените видеа како незаконско нарушување на нејзината приватност, со цел да ја понижат нејзе и нејзиното семејство. 

Нема да бидам заплашена и нема да бидам замолчена. Моите политички противници и нивните републикански сојузници докажаа дека се подготвени да извршат сексуално злосторство за да ме нападнат мене и моето семејство затоа што нема линија што нема да ја преминат за да ги замолчат жените кога тие зборуваат“, вели таа во изјавата за медиумите.

Адвокатот на кандидатката, Даниел П. Воткинс, вели дека архивираните видеа го прекршуваат законот за одмазда за порно на Вирџинија, што го прави прекршок од класа 1 „злонамерно“ ширење сексуални фотографии или голотија на друго лице со намера да се принудат, вознемируваат или заплашуваат.