Се огласи манекенката која беше видена со Метју Пери ден пред неговата смрт

25-годишната манекенка и поранешна мис на Калифорнија Атина Крозби тврди дека таа е „мистериозната жена“ која ручала со Метју Пери ден пред неговата смрт. Нивната фотографија ја објави ТМЗ .

„Не сакав да зборувам јавно, но сакам да кажам дека ја имав честа лично да го познавам Метју. Потресена сум од неговата смрт, но почувствував дека е погрешно да зборувам за тоа јавно бидејќи фокусот не треба да биде на мене, но врз него и неговото наследство. Тој беше извонредна личност и јас секогаш го почитував тоа во нашето пријателство, напиша таа на Инстаграм.

„Сакам да истакнам дека Метју беше во одлично расположение и беше ентузијаст за работите што му се случуваа во животот. Беше многу среќен и позитивен. Ве молиме воздржете се од какви било шпекулации за неговата смрт. Ве молиме, знаете дека овој човек се врати на правиот пат и навистина заслужи повеќе време на оваа Земја. Нашата индустрија изгуби легенда“, додаде Атина.

За потсетување, TMZ објави фотографии од Пери со Атина кои се направени ден пред неговата смрт. Гостите кои во тој момент биле во истиот ресторан за медиумите изјавиле дека дуото седело повеќе од час и половина, а потоа заедно си заминале. Тие додадоа дека Пери главно ја игнорирала храната додека била занесена во разговорот.