Скандал за време на жрепките за ЕП: Одекнуваа звуци од порно филм (ВИДЕО)

0

Официјалната церемонија за извлекување на ЕВРО се одвиваше со необичности.

Во преносот на извлекувањето на топката во Хамбург повремено се слушаа звуци од порно филмови.

Во ждрепката учествуваа десет фудбалски великани, а некои луѓе заедно со водителките останаа вчудоневидени бидејќи за време на ждрепката се слушаа несоодветни звуци.

Пред сè, изненадени беа Давид Силва и Брајан Лаудруп.

Ова не е првпат ждрепката во светот на фудбалот да биде зафатена со ваков скандал, бидејќи при извлекувањето на паровите во ФА Купот, кое го изврши Гери Линекер, беше одбележан и таков гаф, а потоа Јутјуберот „Jarvo69“ ја презеде одговорноста.