ФОТО | Весна Змијанац направи операција на срцето – ѕвездата на екс-ју музиката повторно се враќа на настапите, а нејзиниот фризер открива како изгледа сега – погледнете

0

Весна Змијанац, легендарната ѕвезда на екс-ју турбо фолк и новокомпонираната фолк музика, во март имаше операција на срцето, а потоа и беше поставен бајпас.

Како што објавија неколку српски медиуми, обожавателите и пријателите биле загрижени за нејзината здравствена состојба, но пејачката јавно не ја соопштила нејзината состојба по операцијата.

По престојот во болница, Весна Змијанац се опоравуваше во својата викендица во Букуља, а сега повторно се враќа на настапите. Таа и пееше на публиката во Бугарија, а за нејзината фризура се погрижи фризер кој открива и како изгледа по паузата.

Погледнете како изгледа Весна Змијанац ОВДЕ.

Претходно се шпекулираше дека пејачката не е во добри односи со зетот Реља Поповиќ, но тој и нејзината ќерка Николија се грижеа за неа по операцијата.

Внуците на Весна беа покрај неа, а Николија се обвинува себеси што ја оптоварува мајка си, наместо да и каже да биде здрава и да се откаже од цигарите. Ќерката сега ја држи под контрола и се грижи за нејзиното здравје“, изјавил изворот за српските медиуми.