ФОТО | ИСКУСЕН РИБАР ФАТИЛ МОРСКО ЧУДОВИШТЕ КАКО ОД ХОРОР ФИЛМОВИТЕ – Морското суштество има налик на змија со морничави очи и долги заби

Морето отсекогаш било извор на неистражени тајни и мистерии, а најновиот настан на брегот на Нов Јужен ВелсАвстралија само ја продлабочува енигмата на морскиот свет. 

Неодамна е фатено морско суштество кое потсетува на нешто од хорор филмовите! Долго суштество налик на змија со морничави очи и долги заби предизвика невидена дебата на социјалните мрежи.

Ова е нешто ново за мене иако комерцијално ловам риболов 50 години. Никогаш не сум видел нешто слично. Ова не е змија или сребрена јагула. Забите изгледаат како на некаква јагула, но лицето и е сосема друго. Ова е околу три метри“, напиша познатиот рибар Џејсон Мојс, објави Miami Herald.

Не се познати деталите за тоа кој го фатил мистериозното суштество. Џејсон Мојс сподели повеќе фотографии на нивниот профил на социјалната мрежа Фејсбук. На една, можете да го видите суштеството кое било влечено по целата должина на бродот.

Ова е хорор филм“, напишал еден корисник во коментарите; Замислете да дојде до вашиот костим за капење“, додал друг корисник под објавата. Многу корисници шпекулираат дека се работи за морена јагула, но Џејсон Мојс вели дека суштеството не се совпаѓа со прифатените описи за ниту еден од споменатите видови.