Хајди Клум и нејзината ќерка ја продолжуваат соработката со претставување на нова колекција долна облека

0

Познатата манекенка Хајди Клум и нејзината ќерка Лени ја продолжија соработката со претставување на новата колекција долна облека од италијанскиот моден бренд Intimissimi.

Станува збор за колекција со акцент на кампањата за крајот на годината, каде мајка и ќерка позираа во идентични комплети долна облека од тантела.

На своите профили на Инстаграм, 50-годишната и 19-годишната девојка објавија нови фотографии, на кои се опкружени со подароци и позираат во новогодишната колекција, која доаѓа во две бои – црвена и црна.

Исто така, куклите ги претставија свилената облека и долните пижами.

Хајди и Лени и претходно беа мета на критики затоа што позираа заедно и носеа чипкана долна облека, па многу е веројатно дека Клум ги прекина коментарите под нејзината објава на Инстаграм. Но, ова не ги спречи корисниците на социјалните мрежи да коментираат под објавата на нејзината ќерка.

Додека некои беа среќни што повторно ги видоа Хајди и Лена заедно, на други им беше „малку морничаво“ тоа што мајка и ќерка позираат во долна облека една до друга. Но, Лени не ги блокира ваквите коментари и продолжува по стапките на мајка си градејќи успех во манекенството.