ЏЕПНАТА ВЕНЕРА среќата во љубовта ја заобиколува како “КИША ОКО КРАГУЈЕВЦА”: Нејзината 5-годишна врска се распадна

Изгледаше како среќна врска, но за жал на љубовта и дојде крајот. Кајли Миног и Пол Соломон се разделија по пет години врска.

Познатата пејачка и креативниот директор на магазинот „GQ“ ставија крај на својата врска бидејќи Кајли реши да се врати во родната Австралија, поточно во Мелбурн, откако помина една деценија во Лондон, додека Соломонс остана во британската престолнина.

Како што пишува британски „Сан“, временската разлика од 11 часа меѓу овие два града одлучила за раскинувањето. Поранешните партнери останаа во пријателски односи. Кајли засега не ги коментира промените во приватниот живот, а веројатно нема да ги коментира бидејќи сака да се фокусира на кариерата.

Колапсот ја поткрепува приказната дека пејачката е кралица на неуспешна љубов или веридба, но сигурно секое искуство било вредно.

Кајли Миног и Пол Соломонс фотографија: BACKGRID/Backgrid UK

Јавноста внимателно го следеше љубовниот живот на пејачката, како врските со Лени Кравиц, Оливер Мартинез, како и со фронтменот на бендот INXS, Мајкл Хачинс, со кој се забавуваше во доцните осумдесетти.

Кајли и Хаченс започнаа двегодишна врска во 1989 година, кога таа имаше 21 година, а тој 29, а Кајли ги откри деталите од нивната романса во 2019 година за документарниот филм „ Мистифиј: Мајкл Хаченс “.

„Јавноста го виде тоа како добра девојка во врска со некое мрачно, лошо момче, и тоа беше сосема точно. Но, со него таа се чувствуваше заштитено. Тој ми покажа сосема нов свет, а многу од тоа имаше врска со задоволство.Секс, љубов, храна, дрога, музика, книги… Тој сакаше сето тоа да го проба. Како негов партнер, јас и самата сум доживеал многу. Ако си сензуално суштество, секој го чувствува . Разбудена е мојата желба да го истражувам светот…

Се чувствував сакано, но и некако тажно. Ми го скрши срцето, се чувствував збунето и уништено. Кога ме остави, не можеше да ми даде никаква причина. Разговаравме за се. Собата беше темна, сите ролетни спуштени, а тој беше на подот и плачеше. Дали тоа беше поради дрога или само стрес од работа, не знам“.

Кајли Миног неколку пати беше свршена, а нејзините веридби завршија неславно, поради што се шпекулираше дека поранешните партнери ја оставиле на чекор од олтарот.

Кајли тешко се помири со раскинувањето, за што сведочи нејзината изјава по пропаѓањето на нејзината свршувачка со Џошумо Сас во 2018 година: „ Сакав да застанам таму. Моето здравје беше загрозено, знаев дека треба некако да заздравам. .. Мислам дека тоа се вика нервен слом. Јас бев како „Не, не, не, не…“ Почнав да се повлекувам во себе и сфатив дека не ми е добро. Потонав длабоко, но брзо се вратив. Тоа беше можност да се вратам, да станам посилна и да продолжам понатаму“.

Познатата пејачка е во врска со Пол Соломонс од 2018 година. Таа зборуваше за оваа врска во 2022 година за „Sandej morning heralds“, истакнувајќи дека не е поддржувач на традиционалните сфаќања за машко-женските односи, дека таа и нејзиниот партнер го ценат она што го имаат и дека не следи стереотипи.