KАНЕЈ ВЕСТ ГО „СТЕГА РЕМЕНОТ“ НА СОПРУГАТА! Сега ѝ го забрани она што го обожаваше: „Тоа е дел од неговиот морничав план“

Контроверзниот рапер Канје Вест и забрани на својата сопруга Бјанка Ценсори да ги користи социјалните мрежи за да ја заштити од негативни коментари, тврдат упатените, додавајќи дека нејзините пријатели веруваат дека тоа е само уште една негова тактика дополнително да ја „изолира“ од сите.

Претходно веќе се пишуваше дека нејзините пријатели стравуваат дека 46-годишниот рапер манипулира со сопругата, а многумина веруваат дека и неговите последни постапки го поддржуваат тоа „контролирано“ однесување.

Канје Вест

Иако луѓето блиски до Бјанка дури интервенираа во врска со нејзината врска со раперот и неговите „контролорски постапки“, се чини дека Канје успеа да го промени односот на Бјанка кон социјалните мрежи.

“Бјанка отсекогаш имала социјални мрежи и била активна на нив – се додека не се омажила за Канје. Тој не сака таа да ги користи бидејќи мисли дека ќе ја повреди ако мора да ги чита грдите работи што луѓето ги кажуваат. Ја уверил дека Сега кога е ѕвезда, таа мора да остане мистериозна и тоа е морничаво за оние кои ја познаваат бидејќи сето тоа изгледа како друга форма на контрола од него“, изјави ексклузивно извор за Дејли Мејл.

Сепак, нејзините пријатели се спротивставија на фактот дека раперот, кој го смени името во Је, објавува фотографии од неговата сопруга на својот Инстаграм профил, и покрај тоа што наводно тврди дека и е потребна заштита и приватност.

“Тој ја објавува нејзината голотија на својот профил за да може да ја контролира. Тоа е вознемирувачко, а со тоа што ја отсекува од светот, тој предизвикува таа да станува се поизолирана”, додал изворот.

Бјанка Ценсори, Канје Вест

Нејзините пријатели беа вчудоневидени кога забележаа дека Бјанка, која отсекогаш била полна со самодоверба, сега само ги исполнува сите барања на Канје. „Таа силна Бјанка која повеќе не сакаше да се занимава со своите соништа се чини дека повторно исчезна. која за жал не е платена позиција. Таа е заробена во таа врска “, велат пријателите.

Уште во октомври минатата година, беше објавено дека раперот добитник на Греми ѝ наредил на својата сопруга „никогаш да не зборува“ и и поставил голем број правила според кои треба да живее, вклучително и одредена храна што може да ја јаде и што може да носи. Упатените тврдеа дека Бјанка веќе воопшто не „размислува сама за себе“, туку едноставно го „слуша“ контроверзниот рапер бидејќи тој ја уверувал дека имаат „кралски“ статус.

“Кание има збир на правила за Бјанка, кои вклучуваат никогаш да не зборува и да мора да го носи она што тој сака да го носи. Таа исто така мора да јаде одредена храна и да вежба, иако Канје не”, објаснил изворот.

Да потсетиме дека Бјанка и Канје тајно се венчаа во декември 2022 година, само еден месец откако тој го финализираше разводот со ријалити ѕвездата Ким Кардашијан (43).