Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Алабама

Две жртви при пукање во црква во Алабама

Две лица загинаа, а едно е повредено при пукање во црква во американската држава Алабама. Напаѓачот е уапсен, соопштија денеска властите. Пукањето се случило за време на собир на мала група луѓе во епископската црква „Свети

Бајден ја зголемува воената помош за Украинците наголемо: “ЗА ЕДЕН РУСКИ ТЕНК ВО УКРАИНА ЌЕ…

Претседателот на Соединетите Американски Држави (САД), Џо Бајден ги посети работниците во фабриката Lockheed Martin во Троја, Алабама, за да им се заблагодари за производството на против-тенковски системи Javelin, кои играат голема улога