Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Бомби

Морничава сцена во Сплит: Извлечени две бомби од плиткото на плажата

Две бомби кои граѓаните ги забележале во неделата попладне во плиткото, на сплитската плажа Жњан, се извадени од морето, соопшти синоќа сплитската полиција. Бомбите беа извадени од морето околу 20:15 часот од страна на припадниците на

Повеќе пријави за поставени бомби во трговски центри во Загреб

Загребската полиција денеска добила пријави за поставени бомби во неколку трговски центри, потврди Полициската управа во овој град. Полицијата веднаш излезе на терен и ги презеде потребните дејствија и мерки за утврдување на

Пријави за поставени бомби на аеродромот и два трговски центри во Ниш

Аеродромот „Константин Велики“ и трговските центри „Делта“ и „Форум“ во Ниш добиле пријави за поставени бомби денеска потврди полицијата. Објектите се евакуирани, а припадници на полицијата се упатиле на сите три локации, а во тек е и

Дојавите за бомби во Сараево биле лажни, полицијата и понатаму на терен.

Дојавите кои биле испратени за поставени бомби во училиштата и другите објекти во Сараево биле лажни. „Досегашните извршени испитувања утврдија дека се работи за лажни пријави“, изјави вечерва портпаролот на МВР на кантонот Сараево,

Вулин: „Имавме дојави за бомби секој ден на одигрувањето на Фајнл-форот и ако ги послушавме…

Министерот за внатрешни работи на Србија Александар Вулин изјави дека не е можно да се запрат дојавите за поставени бомбите, но дека „превентивно се дејствува 24 часа на ден со испраќање полициски екипи во раните утрински часови на

СЕАТ СТРАВ МЕЃУ СРБИТЕ! СО КОПИРАЊЕ НА ПОРАКА НА МАСОВЕН УБИЕЦ ВО МЕЈЛОВИТЕ ЗА ПОСТАВЕНИТЕ БОМБИ ЈА…

Не случајно што во анонимните дојави се цитирани реченици употребени од Тимур Бекмансуров за време на неговиот крвав пир минатата година во Перм, велат експертите за безбедност. Лажните дојави за бомби во речиси 200 училишта и други

ВО СРБИЈА ЗАЧЕСТИЈА ЗАКАНИТЕ СО БОМБИ ВО УЧИЛИШТАТА! БРНАБИЌ: „ТОА Е ПОРАКА БИДЕЈЌИ НЕ Ѝ ВОВЕДОВМЕ…

Српската премиерка, Ана Брнабиќ, во вторникот рече дека честите дојави за бомби претставуваат притисок од странство врз Србија бидејќи таа не воведе санкции кон Русија по инвазијата на Украина, како што тоа го направија повеќето

ОТКРИЕНИ ЛАЖНИТЕ „БОМБАШИ“ ОД ПОДГОРИЦА! Малолетниците испраќале заканувачки мејлови до училиштата…

Црногорската полиција вечерва соопшти дека идентификувала лица кои преку блог и електронска пошта упатиле закани по безбедноста на децата и вработените во основните училишта „Маршал Тито“ во Улцињ и „Мркојевиќи“ во Бар и изјави дека во

Ѓукановиќ околу најновите дојави за подметнати бомби: „Безбедноста на граѓаните е приоритет, под…

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ , ги повика надлежните државни органи итно да реагираат на пријавите за поставување експлозивни направи во образовните и други институции. Безбедноста на децата, како најранливи категории

Српското МВР ќе побара меѓународна помош за дојавите за лажни бомби

Српската полиција соопшти дека ќе побара помош преку меѓународна оперативна полициска соработка за да добие информации за нарачателот, организаторите и сторителот кој лажно ги пријавил бомбите во трговските центри, јави дописникот на МИА