Активен Таг

Евија

ВИДЕО | ТРАГИЧЕН ЕПИЛОГ ВО ГРЦИЈА – Двајца пилоти го загубија животот при пад од противпожарен…

Министерството за одбрана на Грција потврди дека двајца пилоти на грчките воздухопловни сили загинале кога нивниот противпожарен авион се урнал при гаснење на пожар на островот Евија. Пилотите се идентификувани како 34-годишен командант

“ЕКСТРА ЗАБАВА, ФЕНОМЕНАЛНО!“ – Ова е еден од најевтините грчки острови: Без гужва и со многу…

Грција со години е најпопуларна дестинација меѓу туристите од Македонија. Цените на аранжманите се различни, а островот Евија е еден од поевтините. Но, мислењата за овој остров се поделени. Евија се наоѓа во близина на Атина и е втор по