Активен Таг

Киријакос Митотакис

Премиерот на Грција побара прошка од семејствата на жртвите во железничката несреќа: “Не се…

Премиерот на Грција, Киријакос Митотакис во неделата побара прошка од семејствата на 57-те жртви од трагичниот судар на два воза, најсмртоносната железничка несреќа во историјата на нашиот јужен сосед. „Како премиер, им должам