Активен Таг

Монте Карло

КОНЕЧНО ДОБРИ ВЕСТИ ЗА СРБИНОТ – Новак Ѓоковиќ ќе настапи на мастерсот во Монте Карло

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се наоѓа на листата учесници на мастерс турнирот во Монте Карло што ќе се одржи од 9. до 16. април. Ѓоковиќ го пропушти мастерсот во Индијан Велс бидејќи не му беше дозволен влез во САД, а,