Активен Таг

океан

ВИДЕО | СЕ ФОРМИРА НОВ ОКЕАН !? Нашата планета никогаш повеќе нема да изгледа исто: “Огромна дупка…

Атлантскиот, Тихиот, Индискиот, Арктикот и Јужниот Океан имаат монопол на водениот дел на нашата планета околу четири милиони години, поради што се чини малку веројатно дека Земјата ќе добие нов океан. Сепак, научниците открија дека

НЕВИДЕНО ОТКРИТИЕ ДЛАБОКО ПОД ОКЕАНОТ – Пронајден нов вирус на рекордни 8.900 метри под водата…

Нов вирус е пронајден во Маријанскиот Ров во Тихиот Океан, најдлабоката точка на површината на Земјата, на длабочина од 8.900 метри. Нов вирус е откриен на најголемата длабочина досега во океаните на Земјата. Вирусот наречен

ВИДЕО | УЖАС – Младо момче (18 г.) скокнало од брод за крстарење во темниот океан поради…

На Интернет со голема брзина се шири снимка на која се гледа што се случило на брод на Бахамите само неколку моменти откако момче по име Камерон Робинс (18 г.) скокнало во океанот. На видеото се гледа како младиот човек скокнал во океанот

Дали ова е тоа што Владимир Путин го чува за крај !? Првиот човек на Кремљ има тајно и опасно оружје…

Руските подморници се активни во Северен Атлантик онолку долго колку што им требаат на Москва, а денес тие претставуваат најголема закана, пишува весникот The Telegraph. Нуклеарната закана е незамислива, но саботажата што може да биде

Страшно откритие во Големата сина дупка! Екипаж со подводно возило откриле досега невидени сцени од…

Големата сина дупка се наоѓа на приближно 100 километри од брегот на Белизе, длабока е околу 150 метри, а таму сега се направени и откриени вознемирувачки откритија. Долго време, нуркачите не можеа доволно да ја