Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

развод

Тренерот на Челзи фатен на јахта со новата девојка по разводот од долгогодишната сопруга (фото)

Тренерот на Челзи, Томас Тухел (48) е фотографиран со новата девојка Натали Макс (35) на одмор на Сардинија додека заедно уживаат на јахта. Тухел се гледа со атрактивната Бразилка, мајка на две деца, од мај, откако претходно оваа година

СКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ ШПАНИЈА: ШАКИРА МУ ЗАБИ НОЖ ВО ГРБ НА ПИКЕ СО “НЕМОРАЛНА ПОНУДА”

По неверство се започнува кавга, а потоа се се развлекува по суд Фудбалерот Пике и колумбиската пејачка Шакира беа во брак 12 години, а потоа се се распарчи поради неверството на играчот на Барселона. И како што се случува во случаите

ЕВЕ ШТО И СЕ СЛУЧИ НА ЈОВАНА ЈЕРЕМИЌ: Ништо повеќе нема да биде исто, КОНЕЧНО Е КРАЈ!

Водителката Јована Јеремиќ и нејзиниот сопруг Воислав Милошевиќ и официјално се разведоа. Откако го напуштија судот, таа накратко го коментираше разводот и откри каков однос имала со бившиот сопруг, како и кој го

Мелинда Гејтс за прв пат проговори за разводот со Бил Гејтс: „Мислев дека ќе бидеме заедно до крајот…

Мелинда Френч Гејтс за прв пат проговори за разводот со еден од најбогатите луѓе во светот, Бил Гејтс. Како што изјавила, разводот и бил тежок, но подготвена е за ново поглавје во животот. Во интервју за CBS Mornings, таа открива дека

Од денес и официјално ријалити ѕвездата Ким Кардашијан е слободна жена: Таа денес се разведе од…

Ријалити ѕвездата, Ким Кардашијан од денес и официјално стана слободна, откако судијата во Лос Анџелес стави крај на нејзиниот брак со раперот Канје Вест со кого се омажи во 2014 година. Кардашијан на суд се појави виртуелно односно

ГОГА СЕКУЛИЌ ЗБОРУВАШЕ ЗА РАЗВОД! Пејачката за прв пат излезе во јавност откако стави точка на…

Пејачката Гога Секулиќ за прв пат се појави во јавноста по веста дека се разведува од спортистот Урош Домановиќ со кој го има синот Василије Андреј, а пејачката сега проговори за се. На естрадата сум повеќе од 23 години и никогаш не сум

Тоти им порача на медиумите: Бидете внимателни, во приказната се вклучени и децата

Една од главните вести деновиве во Италија е дека легендарниот италијански фудбалер Франческо Тоти и неговата сопруга Илари Блази се разведуваат. Наводно, односите меѓу двајцата веќе извесно време се заладени, додека ситуацијата

СЕ ЗА РАЗВОДОТ НА ПОЗНАТИОТ АКТЕРСКИ ПАР: Ристовски го напушти семејниот дом, делат имот од…

По 42 години заеднички живот, познатите глумци Лазар Ристовски (69) и Даница Ристовски (66) решија да стават точка на бракот. Одлуката да се започне процесот на развод никогаш не е лесна, особено со луѓе кои се формирале, растеле, се

Ѕвездата на „Пријатели“ се разведе по четири години

Американскиот актер Мет Лебланк (54), кој се прослави со улогата на Џои во хит серијата „Пријатели“, се разведе од сопругата и продуцентка, Аурора Малиган (37) по четири години брак. Дејли Мејл пишува дека парот се развел во 2020 година,

ШОК! ЛАЗАР РИСТОВСКИ СЕ РАЗВЕДУВА ПО 42 ГОДИНИ БРАК!

Нивната љубовна приказна започна уште во студентските денови Актерската двојка Лазар и Даница Ристовски се разведуваат по 42 години брак. Имајќи предвид дека важеа за еден од најхармоничните и најдолговечните