Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

рубља

ШОКАНТЕН ИЗВЕШТАЈ ЗА РУСКИОТ ГРАБЕЖ ВО СУДАН: Руската рубља и оружје купува злато и моќ во Африка…

Во центарот на соработката меѓу Москва и суданската воена хунта е Евгениј Пригожин, руски олигарх Неколку дена откако Москва ја почна крвавата војна против Украина, руски товарен авион застана на пистата во Картум, која всушност е само

Русија го изолираше Херсон од остатокот на Украина: Се воведува рубљата, граѓаните користат руски…

По окупацијата на Херсонската област на југот на Украина, руските војници во последните неколку дена започнаа целосна политичка, социјална, но и економска изолација на овој дел на Украина од останатиот дел од земјата. Пред два дена