Активен Таг

Рудник

ТРАГЕДИЈА – Се урна рудник во североисточна Шпанија, тројца работници останаа заробени внатре

Тројца работници останаа заробени во рудник за поташа во Сурија во североисточна Шпанија во четвртокот по уривањето на рудникот, соопшти локалната полиција. Рудникот се урнал во 08:53 часот по локално време на длабочина од околу 900