Активен Таг

тенк

ВИДЕО | УКРАИНСКИ ВОЈНИК СЕ МАЈТАПЕШЕ СО РУСИТЕ – Снимил повик, а тоа што го зборува насмеа…

Украински офицер, наводно, решил да повика руска техничка поддршка на помош кога, наишол на проблеми со работата на еден запленет руски тенк.  На Интернет кружи видео-снимка од офицер со кодно име Кочевник кој го повикува персоналот на

МОЌНИТЕ АМЕРИКАНСКИ ТЕНКОВИ ПРИСТИГНАА ВО УКРАИНА – Володимир Зеленски се пофали: “Важно…

Првата рунда американски тенкови Abrams е испорачана во Украина, соопшти претседателот Володимир Зеленски. „Abrams е веќе во Украина и е подготвен да ги зајакне нашите бригади“, напиша тој на својот профил на социјалната мрежа

ВИДЕО | Поранешната гордост на ЈНА преживеа напад од моќна руска ракета! Погледнете како тенкот на…

Украински тенк М-55S преживеал напад од моќна руска ракета на почетокот на овој месец на линијата на фронтот кај областа Кремина во регионот Луганск, со умерена штета. Ова го наведува Forbs, повикувајќи се на објави на социјалните мрежи

“ТИЕ ЌЕ БИДАТ ПРЕТВОРЕНИ ВО ПЕПЕЛ!“ – Моќна американска муниција што го збеснува Владимир…

Руските тенкови во Украина ќе бидат ранливи на сите точки, дури и таму каде што оклопот е најгуст. Тоа ќе биде заклучокот со оглед на новите извештаи кои сугерираат дека САД се подготвуваат да го снабдат Киев со тенковска муниција со