Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Хилари Клинтон

АНЕГДОТА НА ХИЛАРИ КЛИНТОН:„АРОГАНТНИОТ ПУТИН СО РАШИРЕНИ НОЗЕТЕ ПРЕД МЕНЕ ЗБОРУВАШЕ НАВРЕДЛИВО ЗА…

Според нејзиното мислење единствениот реален начин Русија да победи во Украина би бил реизборот на Трамп за претседател на САД во 2024 година. Американскaта политичарка, писателка и поранешена државна секретарка во времето на Барак

Тешки обвинувања од поранешниот претседател на САД: Доналд Трамп ја тужи Хилари Клинтон за…

Поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави (САД), Доналд Трамп во четвртокот ја тужеше својата противкандидатка на претседателските избори во САД во 2016 година, Хилари Клинтон и неколку други демократи, велејќи дека се

Поранешната прва дама на САД, Хилари Клиндон е позитивна на вирусот Ковид-19

Поранешниот државен секретар и демократска кандидатка за претседател на САД, Хилари Клинтон, објави дека е позитивна на вирусот Ковид-19. Поранешната прва дама на САД изјавила дека има „благи“ симптоми слични на настинка и дека се

Се огласи Хилари Клинтон по повод војната во Украина и жестоко ја нападна Москва и обвини за воено…

Сопругата на поранешниот американски претседател, Бил Клинтон, Хилари, се огласи на социјалната мрежа Твитер по повод руската инвазија на Украина и жестоко ја нападна Москва. „Доколку руските власти не сакаат да ги гонат за воени

Реванш: Хилари Клинтон и Доналд Трамп повторно би можеле да се натпреваруваат на изборите во 2024…

Во случај на пораз на демократите на конгресните избори во ноември, поранешната прва дама на Америка се враќа на голема врата Ако историјата се повторува, тоа би можеле да го докажат Хилари Клинтон и Доналд Трамп, кои можеби ќе се

Хилари Клинтон удри по Доналд Трамп: Тој е голема опасност. По ова следуваше одговор од поранешниот…

Хилари Клинтон, поранешната кандидатка за претседателка, која загуби на изборите во 2016 година против Доналд Трамп, и покрај тоа што победи нејзината партија на последнитен избори, таа повторно ја напаѓа администрацијата на поранешниот

Што доколку Трамп повторно победи? Хилари Клинтон веќе започна да ги плаши Американците со „црни“…

Хилари Клинтон, која ја загуби претседателската трка од републиканецот Доналд Трамп во 2016 година како демократски кандидат, сè уште не може да го преболи тој пораз и веќе започна кампања против Трамп за секој случај доколку Трамп