Активен Таг

хоби

Го нарекуваат ‘магаре’ а тој им ја донесе титулата од Лигата на шампионите на Челзи…

Челзи е фудбалски клуб составен од фантастични фудбалери со различни афинитети и занимавања надовр од теренот, но оваа сезона на „Сините“ од Лондон не им оди баш најдобро. По заминувањето на поранешниот руски сопственик, олигархот Роман

СЕКОЈА ЧЕСТ! Македонката Бети Котовчевска постави нов рекорд: Таа е појака од мразот и зимата, се…

Бети Котовчевска од Македонија има необично хоби, односно капење во ледена вода. Таа е една од оние кои го практикуваат методот на холандскиот екстремен спортист Вим Хоф, метод кој има три компоненти: правилно дишење, постепено изложување