Адријана Лима проговори за својата НАЈГОЛЕМА БОРБА! Во нејзината ИСКРЕНА ИЗЈАВА ќе се пронајдат многу жени

0

Адријана Лима проговори за проблемите со кои се соочува откако на 42 години го роди третото дете – синот Сијан.

“Раѓањето ме уништи. Секој ден е нова борба и секој ден морам да се потсетувам дека морам да го прифатам моето ново тело, но и да направам се што можам за да го доведам во ред што е можно поскоро”, изјавила манекенката. во интервју за „Пипл“.

„Чувствувам дека сум во транзиција и затоа вежбам напорно и се мачам секој ден, но секој ден учам нови работи за себе и моето тело во четириесеттите. И тоа е во ред, бидејќи телото различно реагира на истите дразби на различни возрасти“, додаде таа.

Инаку, Адријана има две ќерки од поранешниот брак, 12-годишната Валентина и 9-годишната Сијена, кои ги доби со српскиот кошаркар Марко Јариќ, од кој се разведе во 2016 година, по седум години брак .

Адријана Лима

По разводот среќата повторно ја најде со Андреа Лемерс, а во септември минатата година го добија синот Сијан.