АКТЕРКИ ВО ФИЛМОВИ ЗА ВОЗРАСНИ ГИ ОТКРИЈА СВОИТЕ ОМИЛЕНИ ПОЗИ: Кога ќе ги видите нивните одговори, ќе ви се разбијат ИЛУЗИИТЕ! Ова носи задоволство

Од „основен“ мисионер до „затворски стил“, порно ѕвездите ги откриваат своите омилени секс пози , вклучувајќи ги Рајли Рид, Кендра Сандерленд, Лана Роудс, Аса Акира и Миа Малкова.

Кога барате совети за секс, најдобро е тоа да го оставите на експертите, а од кого подобро да добивате инспирација освен од оние кои се платени да го прават тоа.

Со текот на годините, порно ѕвездите ги открија своите омилени секс пози. И додека некои претпочитаат едноставност кога не се на снимање, други уживаат во малку покомплицирани потези.

поза, секс, пар

Дали би пробале некоја од овие?

Рајли Рид – Каубојка

31-годишната ѕвезда од Флорида, САД работи во индустријата повеќе од една деценија и открива дека каубојката и е омилена поза. Овој потег бара жената да ја преземе контролата за да седи исправено врз својот партнер. Исто така, им овозможува на дамите да го постават темпото и да примаат стимулација на клиторисот во исто време, што може многу да го олесни оргазмот.

Лиза Ен – Кученце

Американката (50) сака да се потпира на својата „дива“ страна. Нејзината омилена поза е доги, која вклучува потпирање на сите четири и пенетрација одзади. Сака да ги чувствува машките раце на грбот. Таа во интервјуто вели и дека оваа поза и нуди многу „подлабоко“ продирање.

Миа Малкова – Мисионерка

Миа Малкова е доказ дека не треба премногу да се комплицирате во спалната соба. Оваа 30-годишна девојка од Калифорнија открила дека сексот не мора да биде комплициран. Кога не е на снимање, таа ужива во мисионерската поза бидејќи тоа и овозможува да воспостави подлабока врска со нејзиниот љубовник.

Многу луѓе ме прашуваат што сакам во кревет, мисионерската поза ми се допаѓа поради контактот со очи – напиша таа на социјалните мрежи.

Лана Роадс – Мисионерка со пресврт

Лана има трик да ја зачини основната мисионерска поза. 26-годишната девојка која се повлече од порно индустријата и се збогати, признава дека знае да биде малку „класична“ во кревет. Таа е и љубител на мисионерскиот стил, но има свој трик. За да ја подигнете позата на следното ниво, таа препорачува да го привлечете партнерот поблиску до себе. Порно ѕвездата од САД рече дека секогаш кога е на врвот, уште посилно ги влече неговите колкови, па тој влегува до крај.

Аса Акира – стил “Затвор”.

Аса (37) сака помалку позната сексуална поза – затворски стил. Повеќенаградената ѕвезда ги откри своите преференции во спалната соба. Таа претходно откри дека сака мисионерски и „затворски“ техники, пишува Дејли Стар.

Секс позата во затворски стил е одлична за оние кои сакаат да доминира нивниот маж и имаат речиси целосна контрола. Може да се изведува стоејќи или клечејќи. Како и кучешкиот стил, тој вклучува маж да продира одзади.

Бритни Амбер – каубојка

Бритни рече дека сексот со оф-сет може да биде многу попријатен. Таа е уште една порно ѕвезда која сака да биде малку поопуштена кога не е на снимање. За неа е освежувачки што може да се движи како каубојка наместо да биде принудена на „незгодни“ позиции.

– Сексот на снимање е многу потежок бидејќи треба да настапувате во многу неудобни пози. Често мораме да ги изведеме со колешка која не е сјајна и која се мачи – рече таа.

Кендра Сандерленд – Обратна каубојка

Кендра не се срами да експериментира со секс. 27-годишната девојка сака да си игра со различни позиции во спалната соба, но оваа и е една од омилените. Таа рече дека и се допаѓаат сите пози.

– Типот лежи таму, а јас го газам, но со лицето подалеку од него. Но, јас сум на мои раце и нозе, така што е многу работа, но беше навистина интересно. Толку ми се допаѓа што порано го правев тоа во нормалниот живот – открива тој.