Албанските медиуми остро ја осудија Рита Ора по фотографијата со Ѓоковиќ: „Симбол за продажба“

Финалето на Светскиот куп во рагби го привлече вниманието на луѓето ширум светот.

Меѓу присутните на финалето во Париз беше и најдобриот тенисер на сите времиња Новак Ѓоковиќ, а овој пат вниманието го привлече најмногу поради друштвото во кое се најде.

Имено, Новак седел покрај албанската пејачка Рита Ора , а многумина со одобрување ја дочекаа оваа вест, но албанските и косовските медиуми не се огласија.

За средбата на пејачката и најдобриот тенисер извести само албанскиот Sport Expres, а во таа прилика немаа пофалби за пејачката.

„Рита Ора неодамна доби многу критики, затоа што на сцената се појави со знамето на Србија на рамо. Самата пејачка се извини поради тоа што не знаела на која земја и припаѓа знамето што фан на бината и го фрлил. Во меѓувреме, пред извесно време, на концертот на албанската пејачка беа прикажани слики од некои познати личности, а нејзиното мислење за нив го имитира и Рита Ора. Кога се појави Новак Ѓоковиќ, нејзината реакција беше јасна. Меѓутоа, денес камерите ја фатија како седи до на српската тенисерка.Двајцата го гледаа финалето во рагби еден до друг, а лицето на Рита Ора беше насмеано.Момент кој не и се допадна на албанската јавност особено знаејќи го патриотизмот со кој Ора секогаш се обидуваше да се претстави.Можеби двоглавиот орел на концертот е само симбол за продажба“, стои во нивниот текст.

Да потсетиме, Рита Ора започна вистинска лавина од коментари кога пееше на концерт обвиена со српско знаме , за што многумина сè уште ја обвинуваат.