АЛ ПАЧИНО ФАТЕН СО БИВШATA ДОДЕКА НЕГОВАТА ПОЛА ВЕК ПОМЛАДА ДЕВОЈКА ЧЕКА БЕБЕ: Со неа е неколку години, а еве што ги поврзува

Ал Пачино (83) поминува време со поранешната Беверли Д’Анџело (71) додека чека дете со девојката Нур Алфала (29).

Легендарниот актер познат по „Кум“ и „Лице со лузна“ им се придружи на Д’Анџело и нивните деца, близнаците Антон и Оливија (22) на неделното семејно патување во „соба за бегство“ во Лос Анџелес.

Во еден момент, бившите – кои никогаш не биле во брак – биле фотографирани заедно надвор како разговараат, според Page Six.

Ал Пачино, Беверли Д'Анџело

Пачино и Д’Анџело (71) останаа блиски пријатели од нивната разделба во 2004 година. Повторното обединување на парот доаѓа неколку недели откако актерот потврди дека го очекува четвртото дете со Нур.

Тој има и ќерка Џули (33) со Џен Тарант.

Ѕвездата од Ирецот го прекина молкот за бременост во видео до кое дојде британскиот таблоид Дејли Мејл.

– Тоа е многу посебно – рече тој.

Ал Пачино, Нур Алфалах

– Секогаш беше така. Имам многу деца. Но, ова е навистина посебно пристигнување во овој момент – истакна тој.

Тогаш Пачино изјави дека не знае дали тој и Алфала, која наводно е во осмиот месец од бременоста, ќе имаат момче или девојче.

Во меѓувреме, Д’Анџело неодамна сподели некои од деталите за нејзината врска со Пачино, за која откри дека започнала како „средба на двајца уметници“ пред 27 години. Тие беа во врска од 1996 до 2004 година