Ана Ивановиќ крши чинии на забава: На Швајни му го покажа целиот шарм на ноќниот живот на Балканот, напраави атмосфера за помнење (ФОТО)

Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг Бастијан Швајнштајгер деновиве престојуваат во Белград, каде што, судејќи по видеата од ноќното излегување, многу се забавуваат.

Поранешната тенисерка и нејзиниот сопруг ја користат секоја можност да уживаат во српската престолнина, со оглед на тоа што се тука на одмор.

Ана сакала да му покаже на сопругот како изгледа ноќниот живот во Белград, кој е добро познат во светот, а тоа очигледно многу му се допаднало бидејќи не престанал да танцува цела вечер.

Бастија Швајнштајгер

Тие двајца со пријателите излегле во познат ресторан во Белград на грчка вечераа, а Ана во еден момент го следела грчкиот обичај и почнала да крши чинии.

Придружувани беа братот на Ана, Милош Ивановиќ и неговата сопруга Драгана Џајиќ, кои времето го поминаа заедно со нив.

Инаку, познатата српска тенисерка Ана Ивановиќ ужива во хармоничен брак со фудбалерот Бастијан Швајнштајгер, со кој во мај годинава го доби третото дете.

Ана отсекогаш нагласувала дека таа и нејзиниот сопруг сакаат да ја чуваат приватноста подалеку од очите на јавноста.

– Сакаме да ја одржуваме приватноста и да ги штитиме децата. Отсекогаш сум бил интроверт и сакам да ја имам мојата приватност. Со текот на годините имав чувство дека моите зборови се пренесени на погрешен начин. Не се плашев од камерата, но никогаш не се чувствував удобно пред нив – изјави неодамна поранешната тенисерка.