Анџелина Џоли го напушта Холивуд: Бред Пит е виновен за се?

Анџелина Џоли , како што признава, нема многу пријатели, но секогаш може да смета на своите деца.

Во новото интервју за магазинот VSJ таа откри дека нејзините шест деца; Медокс (22), Пакс (20), Захара (18), Шајло (17) и 15-годишните близнаци Нокс и Вивиен се најблиските луѓе со неа, бидејќи семејството се уште се опоравува по разводот на актерката со Бред Пит.

“Тие ми се најблиски, тие ми се блиски пријатели. Ние сме седум многу различни луѓе, што е нашата сила. Моравме да се излечиме. Има работи од кои моравме да се опоравиме”, рекла Џоли. Додека актерката и нејзините деца продолжуваат по трауматичното разделување, Анџелина открива дека се потпира и на блиска група пријатели.

„Јас навистина немам… социјален живот. Сфатив дека повеќето од моите најблиски пријатели се бегалци. Има причина зошто луѓето кои поминале низ тешкотии се многу поискрени и многу поблиски, а јас сум порелаксирано со нив. Зошто сакам да поминувам време со луѓе кои се бегалци и преживеани? Затоа што се соочиле со толку многу во животот што тоа носи не само сила, туку и хуманост“, рече познатата хуманитарка, истакнувајќи дека е моментално не излегува со мажи.

Џоли поднесе барање за развод од Пит во 2016 година, набргу откако тој беше обвинет за злоупотреба на ѕвездата и нивните две деца во приватен авион. Како што се сеќава на Page Six, 59-годишниот актер наводно бил вербално и физички агресивен поради „замор“. во јавност седум години, со децата. Минатиот месец, неговата постара ќерка Захара навести дека не е во добри односи со ѕвездата од „Вавилон“ со тоа што го симна „Пит“ од нејзиното презиме. Синот на Пит, Пакс, како што веќе е сосема јасно , го презира Пит од дното на душата Џоли за магазинот VSJ изјави дека нејзиниот развод и го направил речиси невозможно да го напушти Лос Анџелес, каде што е родена, пораснала и моментално живее, исто како и Пит.

“Тоа е дел од она што се случи по мојот развод. Ја изгубив способноста да живеам и да патувам слободно како порано. Ќе се преселам кога ќе можам”, рече таа, надевајќи се дека ќе помине повеќе време во нејзиниот дом во Камбоџа.

“Пораснав на прилично тивко место. Холивуд не е здраво место”, рекла актерката. Како што заклучува Дејли Мејл од ова интервју, 48-годишната Анџелина Џоли посочила дека сака засекогаш да престане да глуми. Родителите на Анџелина, Џон Војт и Маршелин Бертранд, беа и самите актери. Бидејќи, вели таа, пораснала со Холивуд, никогаш не била импресионирана од тоа.

„Никогаш не мислев дека тоа е значајно или важно“, изјави таа за магазинот VSJ, признавајќи дека доколку започне одново денес, веројатно нема да го избере актерството како своја професија, поради очекувањата да сподели интимни детали од нејзиниот живот. без да се каже.кога си позната личност.

„Кога почнав, не очекував се да биде толку јавно“, објасни Џоли.