Аца Лукас удри човек на настап, а коментарите се поделени: Погледнете го видеото кое кружи по мрежите (ВИДЕО)

0

Многумина сè уште мислат дека тоа е шега

На своите настапи Аца Лукас на различни начини ја насмеа публиката, а неодамна на социјалните мрежи почна да се шири видео на кое пејачот удира човек по глава, кој најверојатно е член на неговиот бенд.

Имено, Лукас седел на клавијатурата додека овој човек ги местил каблите и во тој момент пејачот го удрил по глава и нешто му рекол, а по изразот на лицето многумина мислат дека бил лут.

Откако видеото почна да се споделува и коментарите беа поделени, додека некои мислеа дека се работи за смешна ситуација, односно дека ова е само шега, на други не им се допадна оваа постапка и го осудија пејачот.

Да потсетиме, пејачот со години живее во луксузен пентхаус во Вождовац, а пред разводот со третата сопруга Соња, тука живееше и таа, а потоа со ќерката Викторија се пресели во Бежанијска коса.